444 0 481

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Tedaviler

Göz İçi Lens

Katarakt tedavisinde hastanın gözündeki doğal göz merceği bir süre sonra saydamlığını yitirir. Hastanın görme kalitesi düşer ve gece araç farlarında yansımalara ve renkli görme kalitesindeki düşüşe sebebiyet verir.

İşlevsiz mercek suni lenslerle değiştirilmeli, hastanın görme kalitesi göz içi lens tedavisi ile yükseltilmelidir.

Lazer tedavisine uygun olmayan hastaların detaylı göz muayenesi sonucunda göz içi lens operasyonu uygulanabilir. Göz içi lens en çok katarakt hastaları için uygulanmaktadır.

Saydamlığını yitirmiş olan lens çıkartılarak hastaya en uygun göz içi lens takılarak operasyon yapılır, bu lens sayesinde hasta tekrar kaliteli görme yetisine kavuşur.

Göz İçi Lens Çeşitleri Nelerdir?

  • Monofokal (tek odaklı lens)
  • Bifokal (iki odaklı) Uzak ve yakını görmeyi sağlayan
  • Uzak, orta, yakın görüş sağlayan trifokal (üç odaklı)
  • Torik lens (astigmatlı lens)

Göz İçi Lens Seçimi

Katarakt tedavisinde kullanılan göz içi mercek tedavisinde esas amaç hastanın tekrar sağlıklı günlerine kaliteli görme yetisine geri dönebilmesidir.

Hastanın yaşamının geri kalanında görme yetisinde kalitenin artması ve rahat etmesi için bu durum çok önemlidir, çünkü bu operasyon tekrarlanamaz bir operasyondur.

Bu yüzden hastanın yaşı, mesleği, yaşam koşulları, alışkanlıkları ve hobileri gibi mercek seçimini belirleyici unsurlara dikkat etmek gerekmektedir.

Dolayısıyla göz içi lens seçimi, detaylı bir muayenenin yanı sıra hasta ile doktorunun, hastanın yaşam koşullarına göre beraber karar verdikleri bir durumdur.

göz içi lens tedavisi

ONLINE RANDEVU FORMU

venividigoz-logo.png

Bilgileriniz tarafımıza ulaştı.
Hasta danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir. Teşekkürler.