Botoks

Botoks, yaşlanmanın kalıcı etkilerini aza indirgemek adına kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Botoks, Clostridium Botulinum bakterisinden laboratuar ortamında elde edilen, estetik alanında yüz kırışıklıkları ve terleme tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Yanlış bilinen yaygın kanının aksine, botoks yılan zehri değildir.

Botoksun temel görevi, sinir uçlarına iletilen maddelerin dolaşımını engellemektir. Böylece sinirler ve onların uyardığı kaslar ya da ter bezlerinde geçici olarak elektriksel iletimi ortadan kaldırır. Botoks sadece uygulandığı bölgede etkisini gösterir. Botoks uygulamak vücudunuzdaki ya da yüzünüzün tamamındaki kasları etkilemez.

 

Botoks kimlere uygulanabilir?

Kas ve sinir sistemi hastalıkları bulunan, hamile ve emzirme döneminde olan anneler dışında herkese güvenle botoks uygulanabilmektedir.

 

Botoks Sağlık Bakanlığı onaylı bir tedavi midir?

Botoks, ülkemizde Sağlık Bakanlığı onaylı bir tedavi yöntemidir. Bunun yanı sıra Avrupa Birliği yetkili organları ve ABD’de FDA de botoks tedavisi onaylamıştır.

 

Botoks tedavisini göz doktorunun yapması neden önemlidir

Botoks kolay bir işlem olarak görülmesine karşın uygulandığı bölge ve etkileri bakımından son derece riskli bir işlemdir. Göz çevresindeki estetik operasyonların bu alanda uzman göz doktorları tarafından yapılması bu nedenle önem taşımaktadır. Göz ve çevresinin anatomisine hakim, bu bölgedeki dokuları ve kasları iyi tanıyan doktorların uygulayacağı botoks tedavisinde istenmeyen ifadeler, sonrasında oluşabilecek görüntüler ve fiziksel komplikasyon olasılığı azaltılmaktadır.

HIZLI BİLGİ ve RANDEVU FORMU

Her türlü sorunuz için aşağıdaki formu doldurun, sizi hemen arayalım.

ONLINE GÖZ SAĞLIĞI DANIŞMANLIĞI Bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım.